Jn 11,19-27

19Ezért a zsidók közül sokan elmentek Mártához és Máriához, hogy vigasztalják őket testvérük miatt. 20Márta, amint meghallotta, hogy Jézus jön, eléje ment, Mária pedig otthon maradt. 21Márta akkor így szólt Jézushoz: »Uram, ha itt lettél volna, nem halt volna meg a testvérem. 22De most is tudom, hogy bármit is kérsz Istentől, Isten megadja neked.« 23Jézus azt felelte neki: »Testvéred fel fog támadni.« 24Márta így szólt hozzá: »Tudom, hogy feltámad a feltámadáskor, az utolsó napon.« 25Jézus azt mondta neki: »Én vagyok a feltámadás és az élet. Aki hisz bennem, még ha meghalt is, élni fog, 26és mindaz, aki él és hisz bennem, nem hal meg soha. Hiszed ezt?« 27Márta azt felelte neki: »Igen, Uram, hiszem, hogy te vagy a Krisztus, az Isten Fia, aki a világba jön.«


Elmélkedés on Jn 11,19-27

Gondolatok a mai evangéliumhoz - 2026-07-29 Napi ima

Szánjak időt arra, hogy leüljek, és figyeljem Jézus és Márta beszélgetését. Ismerjük Márta stílusát. Egyenes természetű, és csalódásának ad hangot, amiért Jézus nem jelent meg, mikor bajban volt a család. Jézus azt válaszolja, hogy ő a feltámadás és az élet, és ha ezt hinni tudja Márta, minden rendben lesz. Vajon nekem is ugyanezt akarja most mondani?