Mt 13,36-43

36Akkor elbocsátotta a tömeget, és hazament. Tanítványai odamentek hozzá és azt mondták: „Magyarázd meg nekünk a példabeszédet a szántóföldben lévő konkolyról!” 37Ő azt felelte nekik: „Aki a jó magot veti, az az Emberfia. 38A szántóföld a világ, a jó mag az Ország fiai, a konkoly pedig a gonosz fiai. 39Az ellenség, aki elvetette, az ördög, az aratás a világ vége, az aratók pedig az angyalok. 40Ahogy a konkolyt összeszedik és tűzben elégetik, úgy lesz a világ végén is: 41az Emberfia elküldi angyalait, azok összeszednek az ő országában minden botrányos dolgot, azokat, akik gonoszat művelnek, 42és bedobják őket a tüzes kemencébe. Ott sírás és fogcsikorgatás lesz. 43Akkor az igazak ragyogni fognak Atyjuk országában, mint a Nap. Akinek füle van, hallja meg!


Elmélkedés on Mt 13,36-43

Gondolatok a mai evangéliumhoz - 2026-07-28 Napi ima

Itt Jézus újra egyik példázata értelmét magyarázza tanítványainak. Képzeletben oda ülök közéjük, és hallgatom Jézust, hogy tanuljak tőle. Azt tanácsolja társainak, hogy ne ítéljék el mások cselekedeteit – sosem tudjuk, ki miért tesz valamit -. hanem bízzák Istenre az ítélkezést. Én is gyakran észreveszem mások hibáit, míg magamat tévedhetetlennek tartom?