Jn 11:19-27

19Veliko Judov je prišlo k Marti in Mariji, da bi ju tolažili zaradi njunega brata. 20Ko je Marta slišala, da prihaja Jezus, mu je šla naproti; Marija pa je sedela doma. 21Marta je tedaj rekla Jezusu: »Gospod, ko bi bil ti tukaj, bi moj brat ne umrl; 22a tudi zdaj vem, da ti bo Bog dal, kar koli ga zaprosiš.« 23Jezus ji je rekel: »Tvoj brat bo vstal.« 24Marta mu je dejala: »Vem, da bo vstal ob vstajenju poslednji dan.« 25Jezus ji je rekel: »Jaz sem vstajenje in življenje: kdor vame veruje, bo živel, tudi če umre; 26in vsakdo, ki živi in vame veruje, vekomaj ne bo umrl. Veruješ v to?« 27Odgovorila mu je: »Da, Gospod. Trdno verujem, da si ti Mesija, Božji Sin, ki prihaja na svet.«


Refleksija on Jn 11:19-27

Navdih - 2026-07-29 Dnevna molitev

Vzemimo si čas in prostor, da sedemo in opazujemo Jezusa in Marto ob njuni izmenjavi mnenj. Poznamo Martin slog. Je neposredna. Počuti se prikrajšano, ker Jezus ni bil zraven, ko se je zgodila družinska nesreča. Jezus ji pove, da je on vstajenje in življenje, in če bo v to verovala, bo vse dobro. Ali tudi meni daje enako sporočilo?