Mt 13:36-43
36Tedaj je odpustil množice in šel v hišo. Njegovi učenci so pristopili k njemu in rekli: »Razlôži nam priliko o ljuljki na njivi.« 37Odgovoril je in rekel: »Sejalec dobrega semena je Sin človekov. 38Njiva je svet. Dobro seme so sinovi kraljestva, ljuljka pa sinovi hudiča. 39Sovražnik, ki jo je zasejal, je hudič. Žetev je konec sveta, žanjci pa so angeli. 40Kakor torej pobirajo ljuljko in jo sežigajo v ognju, tako bo ob koncu sveta. 41Sin človekov bo poslal svoje angele in pobrali bodo iz njegovega kraljestva vse, kar je v spotiko, in tiste, ki ravnajo nepostavno. 42Vrgli jih bodo v ognjeno peč. Tam bo jok in škripanje z zobmi. 43Takrat bodo pravični svetili kakor sonce v kraljestvu svojega Očeta. Kdor ima ušesa, naj posluša.«
“Copyright © 2021 National Council of Churches of Christ in the United States of America. Used by permission. All rights reserved worldwide.”
Refleksija on Mt 13:36-43
Navdih - 2026-07-28 Dnevna molitev
Jezus je moral učencem spet razlagati eno od svojih prilik. Predstavljam si, da sem z njimi. Poslušam, da bi se naučil. Jezusovim tovarišem so svetovali, naj ne sodijo o dejanjih ljudi okrog sebe – ne vemo, zakaj ljudje ravnajo tako, kot ravnajo -, zato prepuščajmo presojanje Bogu. Ali jaz prepogosto opazujem napake drugih, o sebi pa mislim, da sem brez madeža?