Jan 12:44-50 NRSVue

Ježíš zvolal hlasitě: „Kdo věří ve mne, věří ne ve mne, ale v toho, který mě poslal;

a kdo vidí mne, vidí toho, který mě poslal.

Já jsem přišel na svět jako světlo, aby žádný, kdo věří ve mne, nezůstal v temnotě.

Kdo moje slova poslouchá, ale nezachovává, toho já nesoudím; vždyť jsem nepřišel, abych svět soudil, ale abych svět spasil.

Kdo mnou pohrdá a moje slova nepřijímá, má svého soudce: to slovo, které jsem hlásal, bude ho soudit v poslední den.

Neboť já jsem nemluvil sám ze sebe, ale Otec, který mě poslal, ten mi dal příkaz, co mám říkat a co hlásat.

A já vím, že jeho příkaz je věčný život. Co tedy já mluvím, mluvím tak, jak mi to pověděl Otec.“


Reflexe on Jan 12:44-50

Inspirace - 2026-04-29 Denní modlitba

Svatá Kateřina Sienská říkala: „Kde my vidíme hříchy, Bůh vidí slabost.“ Poukazuje na skutečnost, že mnoho lidí se snaží dělat, co je v jejich silách, ale jejich chyby a nedostatky je často přemáhají. Bůh vidí do srdce a vidí naši snahu konat dobro, i když tato snaha není vždy úspěšná. Boží Duch nám přináší dar Božího odpuštění.

K Písmu přistupuji nejen rozumem, ale také srdcem, snažím se mu porozumět a pochopit ho. Boží slovo promlouvá k mému srdci a ožívá, když respektuji zjevení a vhledy, které mi v něm Bůh dává.