Jan 16,5-11

Ježíš řekl svým učedníkům: „Nyní jdu k tomu, který mě poslal, a nikdo z vás se mě neptá: `Kam jdeš?‘ Spíše je vaše srdce plné zármutku, že jsem vám to pověděl. Ale já vám říkám pravdu: Je to pro vás dobré, abych já odešel. Jestliže totiž neodejdu, Přímluvce k vám nepřijde. Odejdu-li však, pošlu ho k vám. A on, až přijde, usvědčí svět ze hříchu, ze spravedlnosti a ze soudu. Ze hříchu: že ve mne nevěří; ze spravedlnosti: že odcházím k Otci a už mě neuvidíte; ze soudu: že vládce tohoto světa je už odsouzen.“


Reflexe on Jan 16,5-11

Inspirace - 2026-05-12 Denní modlitba

Ježíš řekl učedníkům, že je pro ně výhodné, aby odešel, protože kdyby neodešel, nebyl by jim seslán Duch svatý. Protože odchod přátel se vždy těžce snáší, muselo být pro první křesťany těžké to slyšet a ještě těžší to ocenit. I nám může pomoci, když si uvědomíme, že Ježíš je stále s námi, i když v nové podobě, a že jeho trvalá přítomnost nás bude držet nad vodou.