Lukáš 6:1-5

(Jednou) v sobotu, procházel (Ježíš) obilím. Jeho učedníci trhali klasy, rukama je vydrolovali a jedli. Několik farizeů namítalo: „Proč děláte, co se v sobotu nesmí?“ Ježíš jim odpověděl: „Nikdy jste nečetli, co udělal David, když měl hlad on i jeho družina? Jak vešel do Božího domu, vzal posvátné chleby, jedl sám a dal i své družině? A ty přece smějí jíst jenom kněží!“ A řekl jim: „Syn člověka je pánem nad sobotou.“


Reflexe on Lukáš 6:1-5

Inspirace - 2026-09-05 Denní modlitba

Často se musíme vypořádat s církevními a státními zákony. V úryvku, nad kterým se dnes modlíme, se učedníci ocitli v poněkud svízelné situaci. Měli reagovat na bezprostřední potíže pomocí prostředků, které měli po ruce, nebo se měli striktně držet zákona? Rozhodli se udělat to, co se jim zdálo nejlepší pro všechny zúčastněné, a my prosíme o moudrost, abychom si v obtížných situacích zachovali nadhled.