Matouš 12:14-21

V ten čas šel Ježíš v sobotu obilím. Jeho učedníci měli hlad, a proto začali trhat klasy a jíst. Farizeové to uviděli a řekli mu: „Hle, tvoji učedníci dělají, co se v sobotu dělat nesmí!“ On však jim odpověděl: „Nečetli jste, co udělal David, když měl hlad on i jeho družina? Jak vešel do Božího domu a jedl posvátné chleby, které nesměl jíst ani on, ani jeho družina, ale jen kněží? Nebo nečetli jste v Zákoně, že v sobotu kněží v chrámě porušují sobotu, a (přece) jsou bez viny? Říkám vám, že zde je (někdo) víc než chrám! Kdybyste věděli, co znamená: `Milosrdenství chci, a ne oběť‘, neodsuzovali byste nevinné. Neboť Syn člověka je pánem nad sobotou.“


Reflexe on Matouš 12:14-21

Inspirace - 2026-07-18 Denní modlitba

Současná čtení obsahují mnoho informací o farizejích a o tom, jak vnímali Ježíše. Byl jsi pro ně hrozbou, Pane, a kvůli jejich chování vůči tobě jsi musel být neustále na pozoru před podvody a lstmi. V zásadě měly jejich úmysly většinou daleko od ušlechtilosti, když tě přišli navštívit a vyslýchat. Dej nám bystré oko, ale také otevřené srdce, když se snažíme pochopit tvou lásku k nám.