2026-05-27
Miután az angyal megjelent Máriának, ő elment meglátogatni rokonát, Erzsébetet. Ezen a szent találkozáson mindkét nőt öröm és Isten jelenléte töltötte el. Még az Erzsébet méhében lévő gyermek is felismerte a Máriában lakozó Isten Lelkét.
Találkozásuk arra emlékeztet, hogy a Szentlélek lebont minden faji, nemzeti és vallási korlátot, és szeretetben egyesíti a szíveket, ahogy felismerjük Isten jelenlétét mindannyiunkban. Legyünk mi is nyitottak a Szentlélek jelenlétére egymásban, és töltsön be minket Isten kegyelme, öröme és békéje. Ámen!