Jn 10,11-18

11Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért. 12A béres azonban, aki nem pásztor, akinek a juhok nem a sajátjai, amikor látja, hogy jön a farkas, otthagyja a juhokat és elfut, a farkas pedig elragadja és szétszéleszti azokat. 13Mivel béres, nem törődik a juhokkal. 14Én vagyok a jó pásztor: ismerem enyéimet, és enyéim ismernek engem, 15amint engem ismer az Atya, és én is ismerem az Atyát; és én életemet adom a juhokért. 16Más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók. Azokat is vezetnem kell. Hallgatni fognak szavamra, és egy nyáj lesz, és egy pásztor. 17Azért szeret engem az Atya, mert odaadom az életemet, hogy ismét visszavegyem azt. 18Senki sem veszi el tőlem: én adom oda magamtól. Hatalmam van odaadni, és hatalmam van újra visszavenni. Ezt a parancsot kaptam Atyámtól.”


Elmélkedés on Jn 10,11-18

Gondolatok a mai evangéliumhoz - 2026-04-27 Napi ima

Megnyugtató kép, és könnyen magunk elé tudjuk képzelni Jézust mint jó pásztort, ahogy a mai evangéliumi részletben beszél magáról. A korai keresztények nyilvánvalóan szerették ezt a képet, mert sokszor megjelenik a római katakombák falain. Uram, te mindent megteszel azért, hogy egyetlen bárány se vesszen el. Eszembe jut, hányszor csavarogtam el bolond módon én is, és könyörgök, hogy ha ez újra megtörténnék, gyere utánam, és vigyél vissza a biztonságba.