Jn 12,44-50

44Jézus pedig hangját felemelve így szólt: „Aki hisz bennem, nem bennem hisz, hanem abban, aki küldött engem. 45És aki engem lát, azt látja, aki küldött engem. 46Azért jöttem a világba, hogy világosság legyek, hogy mindaz, aki hisz bennem, sötétségben ne maradjon. 47Ha pedig valaki hallja az én igéimet, de nem tartja meg, azt nem ítélem el. Mert nem azért jöttem, hogy a világot elítéljem, hanem hogy megmentsem a világot. 48Van, aki megítélje azt, aki megvet engem, és nem fogadja el igéimet: az ige, amelyet szóltam, az ítéli el őt az utolsó napon. 49Mert nem magamtól beszéltem, hanem aki küldött engem, az Atya, ő parancsolta meg nekem, hogy mit mondjak és mit beszéljek. 50Tudom, hogy az ő parancsa örök élet. Amit tehát én beszélek, úgy mondom el, ahogy az Atya mondta nekem.”


Elmélkedés on Jn 12,44-50

Gondolatok a mai evangéliumhoz - 2026-04-29 Napi ima

Sienai Szent Katalin mondta: „Ahol mi bűnt, ott Isten gyengeséget lát”. Rámutat, hogy sokan próbálnak jók lenni, jó úton járni, de hibáik, gyengeségeik erőt vesznek rajtuk. Isten látja a szívet, látja a jóra való törekvést, még ha ez nem is mindig tud megvalósulni. Isten Lelke, Aki sokféle ajándékkal és energiával tölti el a világot, magával hozza az isteni megbocsátást is.

Nem csak értelmemmel fordulok a Szentíráshoz, hogy felfogjam, megértsem. Isten igéje a szívünkhöz szól, és akkor válik életté, ha figyelek az apró kinyilatkoztatásokra, megvilágosodásokra, amelyeket kapok olvasás közben.