Jn 16,29-33
29Tanítványai erre azt mondták: „Íme, most nyíltan beszélsz, és nem példabeszédet mondasz. 30Most tudjuk, hogy mindent tudsz, és nincs szükséged arra, hogy valaki kérdezzen téged. Ezért hisszük, hogy az Istentől jöttél.” 31Jézus azt felelte nekik: „Most hiszitek? 32Íme, eljön az óra, sőt már itt is van, amikor elszéledtek, mindenki az otthonába, engem pedig magamra hagytok. De én nem vagyok egyedül, mert az Atya velem van. 33Ezeket azért mondtam el nektek, hogy békességetek legyen bennem. A világban megpróbáltatások érnek titeket, de bízzatok, én legyőztem a világot.”
“Copyright © 2021 National Council of Churches of Christ in the United States of America. Used by permission. All rights reserved worldwide.”
Elmélkedés on Jn 16,29-33
Gondolatok a mai evangéliumhoz - 2026-05-18 Napi ima
Bár Jézus újra meg újra buzdította a tanítványokat – nem is beszélve tanításának és az általuk megtapasztalt jócselekedeteinek bizonyító erejéről –, nem mindig tudták megragadni a hit valóságát. Jézus nyíltan beszélt az igazságról, de ez nem volt elég ahhoz, hogy ők el is fogadják azt. Tudjuk, Urunk, hogy mi is makacsak vagyunk, és lassan értjük meg a dolgokat, de kérünk, segíts, hogy váljék meggyőződésünkké, amit hallottunk, és tudjunk tanúskodni róla abban a kultúrában, amelyben élünk.