Jn 20,19-23
19Mikor azon a napon, a hét első napján este lett, és a helyiség ajtaja, ahol a tanítványok összegyűltek, a zsidóktól való félelem miatt zárva volt, Jézus eljött, megállt középen, és így szólt: „Békesség nektek!” 20Miután ezt mondta, megmutatta nekik a kezét és az oldalát. A tanítványok megörültek, amikor meglátták az Urat. 21Aztán újra szólt hozzájuk: „Békesség nektek! Amint engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket.” 22És miután ezt mondta, rájuk lehelt, és így folytatta: „Vegyétek a Szentlelket! 23Akiknek megbocsátjátok bűneiket, bocsánatot nyernek; akiknek pedig megtartjátok, azok bűnei megmaradnak.”
“Copyright © 2021 National Council of Churches of Christ in the United States of America. Used by permission. All rights reserved worldwide.”
Elmélkedés on Jn 20,19-23
Gondolatok a mai evangéliumhoz - 2026-05-24 Napi ima
Csodálatos dolog az emberi lélegzet, hiszen ez az első jele a bennünk lévő életnek, amikor világra jövünk, és ennek elvesztése a végső jele annak, hogy földi életünk véget ért. Azt olvassuk, hogy Jézus rálehelt tanítványaira, és a Szentlélek ajándékát adta nekik. Adjunk hálát az ajándékokért, amelyeket a bérmálás szentségében kaptunk, és kérjük, hogy az ekkor kapott erő éltessen és támogasson minket továbbra is.