Jn 20,19-31

19Mikor azon a napon, a hét első napján este lett, és a helyiség ajtaja, ahol a tanítványok összegyűltek, a zsidóktól való félelem miatt zárva volt, Jézus eljött, megállt középen, és így szólt: „Békesség nektek!” 20Miután ezt mondta, megmutatta nekik a kezét és az oldalát. A tanítványok megörültek, amikor meglátták az Urat. 21Aztán újra szólt hozzájuk: „Békesség nektek! Amint engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket.” 22És miután ezt mondta, rájuk lehelt, és így folytatta: „Vegyétek a Szentlelket! 23Akiknek megbocsátjátok bűneiket, bocsánatot nyernek; akiknek pedig megtartjátok, azok bűnei megmaradnak.”

24Tamás pedig, egy a tizenkettő közül,akit Ikernek hívnak, nem volt velük, amikor eljött Jézus. 25A többi tanítvány elmondta neki: »Láttuk az Urat!« Ő azonban így szólt: »Hacsak nem látom kezén a szegek nyomát, és ujjamat a szegek helyére nem teszem, és kezemet az oldalába nem helyezem, én nem hiszem!«

26Nyolc nap múlva ismét együtt voltak a tanítványai, és Tamás is velük volt. Jézus eljött – bár az ajtó zárva volt –, megállt középen, és így szólt: „Békesség nektek!”” 27Azután azt mondta Tamásnak: „Tedd ide ujjadat és nézd a kezeimet; nyújtsd ki kezedet és tedd az oldalamba! Ne légy hitetlen, hanem hívő!” 28Tamás azt felelte: „Én Uram és én Istenem!”” 29Jézus erre azt mondta neki: „Mivel látsz engem, hiszel. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek.”

30Jézus még sok egyéb csodajelet is művelt tanítványai szeme láttára, amelyek nincsenek megírva ebben a könyvben. 31Ezeket pedig azért írták le, hogy higgyétek, hogy Jézus a Krisztus, az Isten Fia, és e hit által az ő nevében életetek legyen.


Elmélkedés on Jn 20,19-31

Gondolatok a mai evangéliumhoz - 2026-04-12 Napi ima

Szegény Tamás megint a figyelem középpontjába került, és biztosra vehetjük, hogy visszagondolva nem volt büszke a viselkedésére. Akár köszönetet is mondhatunk neki, mert állandóan hivatkozhatunk rá. Nem szerepelt fényesen, mikor el kellett hinni, hogy Jézus feltámadt. Újra meg újra kételkedett. Lehetne akár a szkeptikusok védőszentje is, ha volna ilyen. De bizalomhiányos állapotainkban talán számíthatunk a segítségére.