Jn 6,51-58
51Én vagyok az élő kenyér, amely a mennyből szállt alá. Ha valaki ebből a kenyérből eszik, örökké él. A kenyér pedig, amelyet majd én adok, az én testem a világ életéért.”
52Vitatkozni kezdtek erre a zsidók egymás közt, és ezt kérdezték: „Hogyan adhatja ez testét eledelül nekünk?” 53Jézus azt felelte nekik: „Bizony, bizony mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét, és nem isszátok az ő vérét, nem lesz élet tibennetek. 54Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon. 55Mert az én testem valóságos étel, és az én vérem valóságos ital. 56Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, az bennem marad, és én őbenne. 57Ahogyan engem az élő Atya küldött, és én az Atya által élek, úgy, aki engem eszik, az általam él. 58Ez az a kenyér, amely a mennyből szállt alá. Nem olyan, mint amit atyáitok ettek és meghaltak; aki ezt a kenyeret eszi, örökké élni fog.”
“Copyright © 2021 National Council of Churches of Christ in the United States of America. Used by permission. All rights reserved worldwide.”
Elmélkedés on Jn 6,51-58
Gondolatok a mai evangéliumhoz - 2026-06-07 Napi ima
Az őt hallgató emberek nem értették Jézus szavait: „Én vagyok az élő kenyér, amely a mennyből szállt alá”. Amikor azt mondta: „ha nem eszitek az Emberfia testét, és nem isszátok az ő vérét, nem lesz élet bennetek” metaforikusan beszélt. A metaforában egy dolog jellemzői képletesen átkerülnek egy másikra. Ebben a beszédben a kenyér és a test, a bor és a vér van metaforikus kapcsolatban. Az eucharisztiában a metafora valósággá válik. Krisztus Testét és Vérét vesszük magunkhoz lelkünk táplálására, és annak emlékére, hogy Jézus vérét ontotta, hogy mi benne élhessünk, és Ő mibennünk.