Mk 12,13-17

13Később odaküldtek hozzá a farizeusok és Heródes-pártiak közül néhányat, hogy megfogják őt beszédében. 14Odajöttek, azt mondták neki: „Mester! Tudjuk, hogy igazmondó vagy, és nem nézed az emberek személyét, hanem az Isten útját az igazság szerint tanítod. Szabad-e adót fizetni a császárnak, vagy nem? 15 Fizessünk vagy ne fizessünk?” Ő azonban tisztában volt képmutatásukkal, ezért azt mondta nekik: „Miért kísértetek engem? Hozzatok nekem egy dénárt, hadd lássam!” 16Azok hoztak egyet. Ekkor megkérdezte tőlük: „Kié ez a kép és a felirat?” Azt felelték neki: „A császáré.” 17Erre Jézus azt mondta nekik: „Adjátok meg tehát a császárnak, ami a császáré, és az Istennek, ami az Istené.” És csodálkoztak rajta.


Elmélkedés on Mk 12,13-17

Gondolatok a mai evangéliumhoz - 2026-06-02 Napi ima

A tanítás világos. Nincs az üzenetben semmi kétértelműség, és ma is ugyanolyan aktuális, mint amikor Jézus hirdette az igét. Kihívást jelentene, ha mai imádban elmondanád Jézusnak, mit érzel az adód befizetésével kapcsolatban? Érdemes egy kis időt szánni arra, hogy elgondolkodjunk azon, mit vár tőlünk Isten, és kérjük a kegyelmet, hogy őszintén mondhassuk: „Legyen meg a te akaratod”.