Mk 16,15-20

15Azután ezt mondta nekik: „Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek. 16Aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül; aki pedig nem hisz, elkárhozik. 17Azokat, akik hisznek, ezek a jelek fogják kísérni: a nevemben gonosz lelkeket űznek ki, új nyelveken szólnak, 18kígyókat vesznek a kezükbe, és ha halálos mérget isznak, nem árt nekik; ha pedig betegekre teszik kezüket, azok meggyógyulnak.”

19Az Úr Jézus, miután szólt hozzájuk, fölvétetett a mennybe, és helyet foglalt az Isten jobbján. 20Azok pedig elmentek, és hirdették az igét mindenütt. Az Úr velük együtt munkálkodott, és a tanítást megerősítette csodajelekkel, amelyek azt kísérték.


Elmélkedés on Mk 16,15-20

Gondolatok a mai evangéliumhoz - 2026-04-25 Napi ima

Márk evangéliuma általában tömör és világos. Ez volt az első evangélium, K.u. 70 körül keletkezett. Rámutat, hogy a korai tanítványok nem mindig tudtak hűségesek maradni Jézushoz, ő viszont minden hűtlenkedésük ellenére kitartott mellettük. A Feltámadt Krisztus hű maradt hozzájuk, és ugyanígy hozzánk is hű marad.